sobota 4. května 2013

Lichnice

Strašně dlouho jsme nikde nebyli. Poslední pořádný hradovýlet byl tuším Frýdštejn loni v srpnu. Od té doby nic. S úplně malým Matýskem by to na podzim bylo spíš za trest, pak zima, nemoce, žádný jaro... Start opravdové hradové sezóny se nám letos posunul opravdu až na květen, nevídáno. Ale dočkali jsme se... :)
Volno na státní svátek uprostřed týdne si o výlet vyloženě říkalo, a to i přesto, že počasí nebylo úplně ideální (zataženo, větrno, ale nepršelo). Chtěli jsme tentokrát něco pořádnějšího (než posledně ten Dubenec), tak jsme vyrazili na Lichnici. Cesta (překvapivě) bezproblémová, obě děti (překvapivě) hodný. U hradu nikde nikdo, ale brána zavřená. To nás lehce rozladilo, protože to bylo už podruhý, co jsme na Lichnici vyrazili zbytečně. Ale protože bylo sice zavřeno, ale nikoliv zamčeno, rozhodli jsme se vstoupit.
Prázdný hrad, to je něco pro nás - k nafocení ideální. A jak jsme tak procházeli hradním areálem, tak se pak objevila paní, ze které se vyklubala paní průvodkyně, tak jsme ani o výklad ani o suvenýry nepřišli (Mišák si vybral meč jako přívěšek a měl z něj neskutečnou radost). Vězte tedy, že Lichnici oficiálně otevírají až v deset ;). Poslechli jsme si většinu výkladu, ale pak vyrazili ještě na okruh po koruně příkopu, nakonec barbakán a hajdy domů.
Cestou zpátky - neuvěřitelně - opět obě děti superhodný, takže celý výlet nelze hodnotit jinak než jako dokonalý. Jen houšť! :)
5 komentářů:

 1. jako obyčejně, krásné fotografie a jistě, krásné zázitky s Matýskem a Míšou...b

  OdpovědětVymazat
 2. Tak ať se vám takhle vydaří hodně dalších výletů !

  OdpovědětVymazat
 3. tam jsme byli před měsícem a je tam nádherně, koukám, že jste nechytli úplně pěkný počasí, to je škoda, je odtud nádhernej rozhled, dlouho jsme vydrželi sedět na lavičce a jen tak vejrat :-)

  OdpovědětVymazat
 4. @ Ela Zase to bylo bez lidí. Na Lichnici jsme byli několikrát. Jednou na jaře jsme procházeli Lovětínskou roklí mezi popadanými kmeny po skoro zamrzlém potoce a dítětem v krosně. Docela zážitek :)

  OdpovědětVymazat