neděle 15. června 2014

Kerstin Gier: První stříbrná kniha snů

Ano, tak toto byl pravý opak mého dlouhého čtecího utrpení s BJ. Tohle byl jednodenní sprint. Ale když ono se to jinak nedalo! (Díky, Q!)

Včera večer jsem do Stříbrné knihy poprvé nesměle nakoukla a hned byly tři první kapitoly pryč. Ta paní (Kerstin Gier) je neuvěřitelná. Neříkám, že to je nějaké veledílo, to opravdu ne. Naopak, je to YA dílko přesně podle pravidel - chytrá a krásná hlavní hrdinka, čtveřice andělsky vypadajících mladíků (který z nich asi bude ten pravý?), záhada zdánlivě nemající logické vysvětlení, tajemný nepřítel, středoškolské prostředí, všechny ty iPady a Googly odpovídající světu mladých - všechno zapadá do schémat. Když na začátku přichází na scénu matčin nový přítel a sestěhování dvou rodin, ze kterého není nikdo nadšený, tak je zjevné, že na konci bude v tomtéž domě panovat naprostá idyla. Když se na sklonku příběhu dočtete, že je na něco dost času, tak je naprosto jasné, že na to dost času zcela jistě není. Atd. Ale pokud jste schopní pravidla žánru akceptovat, budete mile překvapeni. Lehce mi to pořád připomínalo diamanty - přece jen je výstavba příběhu skoro stejná, jen se tu místo cestování časem leze jiným lidem do snů (mimochodem, vcelku originální koncept). Každopádně je to čtivé, svižné a zábavné. A to není málo.
Kdyby mi bylo o dvacet let míň, tak tuhle knížku (potažmo sérii, potažmo další knížky ze stejného pera) naprosto zbožňuju.

Forma: CZ
Vydáno: CooBoo 2014
Stran: 352
Přečteno za: 1 den


1 komentář: