čtvrtek 1. ledna 2015

Ohlédnutí za rokem 2014

Co by to bylo za začátek roku, kdyby tu chyběla bilance... 


Přečtené knížky: 20 - a popravdě řečeno jsem na svou zvládnutou Goodreads challenge docela pyšná... Myslím, že s jedinou výjimkou jsou recenze na přečtené knížky tady na blogu (upřímně řečeno to byly jedny z mála pravidelných blogových příspěvků, vím vím...).
2013: 11

Zhlédnuté filmy: 8 (Divergent, The Fault in Our Stars, Letadla 2: Hasiči a záchranáři, The Hundered-Foot Journey, The Maze Runner, Co jsme komu udělali?, Mockingjay: Part 1 a Tučňáci z Madagaskaru)
2013: 5

Dnů na dovolené: 13, a sice: Mikulov (únor/březen) - 3, České Budějovice (duben) - 3, Vír (srpen) - 4, Skalná (září) - 4, Vír (říjen) - 3. Jeseníky letos opět ani jednou.
2013: 8

*Mimochodem, nemohu nezmínit Koalovu geniální mapu všech 44 míst, která jsme v roce 2014 navštívili. Jak vidno, nenudili jsme se... :)


Leden
Novoroční ohňostroj s Mišákem. Mates mi rozlámal brejle. Žádná zima - výlety po hradech. KickOff v Plzni - rodiče hlídali, já jela pařit.

Únor
Nemocní kluci - postupně laryngitida, zánět středního ucha a průdušky, radost. Nový foťák <3. February video challenge. Dovolená v Mikulově.

Březen
Jarní prázdniny s Mišákem ve Zlíně. Jednodětný (=pohodový :)) narozeninový týden. Cirkus s Mišákem. Dorazil narozeninový luk! <3 Matýsek objevil krásu pískovišť.

Duben
Krásný počasí, pořád jsme venku. Koalix si koupil 1911. Matýsek dostal motorku. Fail se zápisem do školky. Víkend v Českých Budějovicích. První cyklovýlet - Piletice. Velikonoce. Tablet od Alzy (fakt!).

Květen
Prvomájový kolotoče s Mišákem. Lehce sebevražedný školkový výlet do Tropical Islands, ale zážitek velký. Zavřená ulice a bagry. Nový telefon <3. Besídka ke dni matek. Mišákovo první testování lezecké stěny. Zlín i se ZOO a střelnicí. První cyklovýlet s dětma - 8km.

Červen
Tři dny krutých veder - lavory a bazének. Den blbec zalepený nákupy. Cyklovýlet i s průtrží. Matýsek se zamiloval do koleček. Mišák má venku první zub. J+Y svatba.

Červenec
Grilování u Pajas. Koupání v Orlici. Flošna. Tongo i s EP. Zlín a Helčina svatba. Mišák tam zůstal dva týdny na prázdninách. Jednodětná pohoda doma. Mates se svezl traktorem i kombajnem. A zase pro Mišáka.

Srpen
Idylická dovolená na Vysočině. Prázdninování doma s nekoupacím počasím čili hlavně hřiště a cyklovýlety. Gumičková mánie i u nás. Výlet do Prahy za Jane. Oslava babinčiných 95. narozenin v Žítkové (!).

Září
Slavnosti královny Elišky s dětma, CIAF na obloze. Poprvé v práci! Lanový park s dětma. Pardubice s Quanti. TopTour s Mišákem - 30km po lesích na kole. Dovolená ve Skalné (Záp. Čechy). KlaPi a stůl.

Říjen
Mišákův první lezecký kroužek. Krásný podzim a ježdění po hřištích. Výročí svatby. Skvělý večer s EP U Rytíře. Korálkování (Hama beads). Tongo i s Natálkou. První domácí dlabání dýně ("dlabali") a pet & tpk návštěva. Zlín. Šestiletý Mišák a jeho vyhlídkový let.

Listopad
Mišákova první škola v přírodě... a naše jednodětná dovolená ve Víru. Velké překvapení od Flavie - dopis po roce <3. S klukama do Pardubic. S Mišákem do školy - obhlídnout a vyzkoušet. S Mišákem do Prahy - metro i tramvaj, Karlův most i Starbucks.

Prosinec
S prosincem přišla ledovka i první sníh, byť jen na pár dní. Perníčky a kokosky. Handmade vánoční přání. Handmade vaječný koňak. Absolutně nevánoční nálada po celý prosinec. Solná jeskyně. Vánoce se střevní chřipkou. Zato bez kompasu. Zlín se sněhem a bobováním. A s migrénou po návratu. A absolutně nezajímavý Silvestr.


Co říci závěrem? :)
Jak je vidět, píšu málo, nemám tu ani co linkovat. Spousta drobností by se dala najít na 365 blogu, ale to není ono, ráda bych to spíš probudila k životu tady. Berte to jako moje letošní předsevzetí... ;)

1 komentář:

  1. Tak - v knížkách, filmech i dnech dovolené jsi lepší než předešlý rok, všechno ostatní vypadá taky pěkně, ať je tedy letošní rok pro tebe i ostatní ještě lepší!
    P.S.: To předsevzetí vypadá nadějně ;-)
    P.S.S.: Koalova mapa je fakt geniální!

    OdpovědětVymazat