neděle 4. ledna 2015

Ta vod eS: Děvčátko s urnou

A druhá rychlovka...

Proběhla kolem mě na Twitteru (vím o ní díky Makovici), tak když jsem ji na iDnesu uviděla, nezaváhala jsem.

"Děvčátko s urnou je psychologicko-romantická novela humorně vyprávějící o neobyčejném boji proti šedivé rutině a temnotě minulosti. Třicetiletá Dana je na mateřské dovolené se svými dvěma syny. Zdá se, že má ve svém životě všechno - zdravé děti, milujícího manžela, hmotné zajištění i uspokojivé bydlení. Přesto se cítí vyčerpaná, neukotvená a vzhledem k vlastnímu traumatu z dětství se ve své nové roli matky těžko hledá. Pomůže jí její smysl pro humor a cesta, kterou se rozhodne podniknout, vyhrát nad vlastními pochybami a démony z minulosti?"

Líbila se mi. Dost. Příjemný styl psaní, který odsejpá a přitom nenudí. Zajímavá hlavní postava, spousta skvělých dialogů hlavní hrdinky. Dobře známé a naprosto trefně formulované pocity ženy na mateřské - dohadování nad talířem, snaha jít na hřiště tehdy, když tam nikdo není, pochybnosti o vlastních mateřských schopnostech... A do toho přijde na řadu berlínské dobrodružství s urnou. Dloubání do minulosti a hledání rozhřešení...

Jen byla krátká. Dost. A popravdě řečeno, u retrospektiv jsem docela měla problém se jmény a s tím, kdo je kdo, jak si bylo všechno podobné (Dana/Dan/Petra/Petr). Detaily, já vím. :)

Každopádně celkově to byl moc příjemný čtenářský zážitek a budu doufat, že na sebe další dílo nenechá dlouho čekat, autorce rozhodně fandím! Za mě lehký nadprůměr, tři a půl z pěti, zaokrouhleno nahoru. ;)

Forma: ebook CZ
Vydáno: Nuridius 2014
Stran: 170
Přečteno za: 1,5 dne


1 komentář: