čtvrtek 4. června 2015

Pod zem aneb Bozkovské dolomitové jeskyně

Poté, co se kvůli zlobivýmu palci musel Míša vrátit ze škol(k)y v přírodě předčasně, padla nám s Koalixem i plánovaná Plzeň. Tak jsme v práci již domluvené volno využili na netradičně čtvrteční výlet. Tentokrát žádný hrad, ale jeskyně. Jednak kvůli vedrům - abychom se trochu zchladili, druhak kvůli Míšovi, co se zafačovanou nohou moc turistovat nemohl (ne že by mu to nějak bránilo ve vymýšlení a provádění blbin).


Přijeli jsme do Bozkova, došli kilák z parkoviště ke vchodu do jeskyní - cestou jsme předběhli minimálně tři výpravy školkových dětí - a koupili si lístek na prohlídku, která začínala až za hodinu (tudíž nás všechny ty dětičky zase pěkně předběhly zpátky :D). Tak jsme si dali svačinu, další čtvrt hodinu zabili v suvenýrech, kdy si Mišák věčnost vybíral kamínek (Matýsek měl jasno hned, bez zaváhání sáhl po tyrkysu, Míša si nakonec vzal hematit - byl z těch malejch největší :D :D), pak si kluci hodnou dobu hráli na starých kolejích na vláček a lítali nahoru a dolů (viz foto), ale pak už byl skoro čas, tak jsme se navlíkli do mikin a bund a vyrazili pod zem. Prohlídka zajímavá, hodně prostor, díky panu průvodci už si možná i budu pamatovat, že stalakTity rostou ze sTropu a stalagMity ze zeMě, ale nejlepší byl podle mého závěrečný jezerní dóm. Oranžově nasvícené skály, nazelenalá voda, ticho, tma, občasné kapání vody - kouzelné místo.

A pak zase na povrch. Blížila se dvanáctá hodina, čili co s obědem. Koalix měl chválabohu výtečný nápad - zajeli jsme si na pizzu do už několikrát prověřené pizzerie v Malé Skále. Z Bozkova to byl kousek, pizza výborná, stejně jako domácí limonády, stoly na terase, vedle hřiště... Ideální řešení. A pak už jen spací cesta zpátky domů, kdy jsem měla neodbytný pocit, že je víkend a divila se, proč je v sobotu ve tři všude takových aut. Pěknej výlet.

P.S. Na památku jsme si domů dovezli plyšovýho netopýra - Koalix ho klukům nepozorovaně koupil a pak nainstaloval do auta. Matýsek si ho okamžitě přivlastnil, v autě s ním usnul, celý odpoledne ho nosil sebou a i teď ho má v posteli. <3

3 komentáře:

  1. Jé, Bozkovské jeskyně, tam jsme byli s našima tak nějak když mi bylo asi stejně jako Mišákovi :D

    OdpovědětVymazat
  2. Krásně vám to vyšlo ! Jo, a ta pomůcka je skvělá, už budu vědět i já ;-)

    OdpovědětVymazat
  3. Jo, Bozkov je super, tam jsem byla ještě jako těhotná :))

    OdpovědětVymazat