sobota 26. září 2015

Hrátky s domácím slizem

Včera se nám s Míšou povedlo dostat se na Noc vědců v Městské knihovně, kde jsme mimo tancující mimozemšťany a stínový divadlo s raketoplánem a hvězdnou bránou viděli i slizovou laboratoř - to bylo naprosto fascinující stanoviště, navíc návod na přípravu doma byl primitivní, tak nejenom že si Mišák se slizem hodnou chvíli vyhrál v pátek v knihovně, ale ještě mě přiměl, abychom si to dnes vyzkoušeli i doma.
Byla jsem trochu skeptická, ale příprava je opravdu tak jednoduchá, že se to snad nemůže nepodařit. Je potřeba jen škrob (co běžně dáváme do směsi na čínu) - pozor, je ho potřeba poměrně hodně - a voda. Nejdřív jsem směs udělala hodně řídkou (rada nad zalto: vodu přidávejte po malých dávkách), ale zase jsme to škrobem zahustili. Je třeba dosáhnout takovou konzistenci, aby se hustší směs dala nabrat do rukou a mačkat jako plastelína, ale jakmile přestanete, měla by se roztéct - no, nejlepší bude podívat se na video... ;)
Dá se samozřejmě nechat v přirozené bílé barvě, funguje to stejně, ale protože jsme doma měli i červené potravinářské barvivo, přidali jsme i to. Jediný zásadnější dopad (kromě toho, že to vypadalo podstatně krvavěji :D) byl ten, že z toho měl Míša zabarvený ruce. Ale jinak teda spokojenost veliká, vydrželo mu to dobře na půl hodiny zábavného patlání. Pro pořádek dodávám, že se případné skvrny či cákance dají bez problému vyprat, otřít nebo usušené oprášit.
Myslím, že třeba na blížící se čas halloweenu je výroba domácího slizu výborný tip jak zabavit velké i malé.2 komentáře:

  1. Teda, nezlob se, ale tohle nedám - možná, až budou děti větší, ale mně se z té konzistence dělá dost špatně :D

    OdpovědětVymazat