středa 11. listopadu 2015

Výprava za mlžnou příšerou

Neděle, děti od šesté (možná i dřív) vzhůru, venku mlha. Na hradovýlet to moc nevypadalo, ale vzhledem k tomu, že jsem se odpoledne chystala na sólo návštěvu (abych si s P. fakt i popovídala a ne jen okřikovala děti :)), tak jsem chtěla s dětma něco podniknout. Mlha vypadala velmi fotogenicky, tak jsem vymyslela výpravu. Výpravu za mlžnou příšerou.
Kluci nadšení, pobrali si potřebné vybavení - pistole, startrekový "fejzr" a Datův průzkumný "trikordér" - a vyrazili jsme. Vzala jsem to cestou mezi poli, nikde nikdo, mlha pořádná, dokonce i vlak zněl v mlze úplně jinak než obvykle. Do toho Míša jak o život hláškoval ve stylu Hvězdné brány a Star Treku, skenoval okolí a co chvíli jsme se kryli a zneškodňovali nepřátele. Švanda.
Cestou necestou - na výběr byla hodně hrbolatá cesta nebo hodně rozmáchané pole - jsme došli až k "základně", což byl krmelec na kraji lesa, kde jsme po záchraně neviditelných kolegů doplnili energetické zásoby. Pak jsme řádně prověřili ještě i nedalekou pozorovatelnu (= posed) a lesem prošli až k silnici, co vedla zpátky domů. Celkem asi tři a půl kilometru, Matěj začal remcat až posledních pár metrů, ale jinak došel všechno pěkně po svých. Je vidět, že když je to baví, tak jde i chození daleko líp...
Domů jsme dorazili po dvou hodinách a jak čuňátka, ale zato se sluncem v zádech - i tu mlžnou potvoru jsme přemohli!

15-11-08 Výprava za mlžnou příšerou

1 komentář: