sobota 13. srpna 2016

Plurkpiknik 2016

První červnový týden pro všeobecnou nemocnost nevyšel, ale náhradní termín v srpnu nakonec klapnul, byť jsme ani tentokrát nebyli všichni. Aneb hurá na Nymburk podruhé! :)
Počasí ráno nevypadalo nic moc, ale nakonec bylo až na kraťasy, mikiny i bundy do deště jsem rozhodně táhla zbytečně. Vyrazili jsme v osm ráno autobusem na nádraží a pak vlakem do Nymburka, cesta dokonce ještě kratší než autem, pohoda. První naše cesta vedla na hřiště, stejné jako loni. Těsně před jedenáctou dorazila i Quanti&co, tak se děti trochu vyřádily a trochu otrkaly. My jsme pak zamířili ještě do města ve snaze sehnat nafukovací balónky - kluci si je pamatovali z loňska a vyloženě na nich trvali. To jsem ale teda netušila, že v sobot po jedenácté už mám v Nymburku s nákupama dost smůlu, všude zavřeno. Naštěstí jsme narazili na ultrahodnou paní, která kvůli našim balónkům ještě dodatečně otevřela a dvacet nám jich prodala. To bylo štěstí... :))
Pak už jsme tedy zamířili pod hradby, na piknik. Vybalili jsme zásoby jídla a začal pravý piknikový mumraj - děti se začaly cpát, dospělí začali ochutnávat, děti utíkaly a byly chytány, balónky lítaly a čas ubíhal úplně prazvláštně, po skocích. :)
Najednou bylo půl druhé a pomalu se začalo balit. První odjeli Quantilvíčci, my ostatní jsme se definitivně zvedli ve dvě, naposledy prošli kolem kachen a nutrií a u silnice se rozdělili. My na nádraží, zbytek domů. Cesta vlakem zpátky, bus domů a bylo po výletě. Doma jsme ještě spořádali zbytky a (přece jen) unavené děti spokojeně usnuly, ani neprotestovaly...
Tak jsem zvědavá, jestli příští rok bude stejný piknik do třetice nebo se sejdeme jindy a jinde. Každopádně díky všem, byl to příjemný den a zase někdy! (A Evito, doufám, že příště i s tebou! <3)

Fotky zde (stačí kliknout na fotku):

1 komentář: